Život je pes (Bohu dík).

obrázek-chovanci kynologického klubu Šenov

Psi. Kdo by neměl rád ty mluvící tváře. Jistě, najdou se mnozí, ale těch, kteří neudělají bez psa ránu je požehnaně. Nemohu opomenout ve svých pohledech na Šenov ani nás pejskaře, neboť psi, cvičák a lidé kolem toho, vždy formovali můj život. Historie, zapomněním ještě zcela nezanesená, doklady, jež nabízela doba nedávná, tvrzená, měla by být stále průzračná. Vzpomínky ještě čerstvé, neměly by mít mezery. Žel, není tomu tak. Lidská paměť, ta má zvláště, je nedokonalá. Ony zmíněné doklady doby nedávné jsou především fotografie. Teprve při jejich prohlížení se začíná vybavovat historie Šenovské kynologie, o které si troufám říct, že vždy byla na vysoké úrovní především v utváření mezilidských vztahů. Neboť v kynologii jde sice o pejsky, ale nejen o ně. Stokrát jsem měl před sebou kroniku našeho klubu, přesto jsem musel použít nápovědu, abych si připomenul, že rok 1971 byl tím letopočtem kdy se pejskaři Šenova dali, díky aktivitě a záhy obrovské obětavosti zakládajících členů, do společné práce na vybudování kvalitní organizace. Pomocí dalších přibyvších členů, začal společný život milovníků psů, který v nejednom z nás zanechal stopy krásných dnů. Dnes už jsou další mladé tváře vidět na cvičišti, ale nechybí tam ani ti, co kynologii propadli na celý život. František Beneš, hlavní zakládající člen a dnes uznávaný rozhodčí, je nepřehlédnutelný v kynologickém světě a Šenov bez něj by nebyl úplný. Nebudu vyjmenovávat jména všech, kteří se o kynologii Šenova zasloužili, byla by jich celá řada. Dovolím si přesto připomenout některé z těch, co už jsou výš i se svými psy. Jan Beneš-Cora, František Urbášek-Brix, Vilém Slíva-Bodo, František Orel-Pedra, MUDr.Břetislav Radvanovský-Art.
Nebudu se pouštět do suplování informátora dění v této mně tolik blízké organizace. To přenechám mladší generaci, která už má právo tuto krátkou historii popsat. Bude to jistě i na internetových stránkách klubu. Odkaz na ně najdete v menu nalevo. Věřím, že v době, kdy už tyto řádky čtete, je stránka Kynologického klubu Šenov přístupná.

Pejskařina je blízká mnoha lidem, tak jako některým zase dělá soužití s pejsky a pejskaři potíže. Oboustranná tolerance může pomoci otupit možné spory. Pejsci i lidé za to stojí.

obrázek-stopa

  napiš slovo