PSI -víc než kamarádi.

 
fotografie-Německý ovčák Aran

Německý ovčák
Bez psů, byl by život pod psa. Psi hráli a i nadále hrají významnou roli v našem žití. Prvním psem, kterého jsme s bráchou vlastnili společně, se stal legendární ARAN. Byl to německý ovčák, jehož matkou byla Pedra z Orlova dvora, Františka Orla, zakládajícího člena Šenovského kynologického klubu. Aranovým otcem byl Lido fon Nigelungenblud, který byl otcem mnoha a mnoha německých ovčáků. Aran byl zosobněním našich klukovských tužeb po psu impozantním, kterého nikdo nepřehlédne, což ve skutečnosti znamenalo, že nikdo nepřehlédne vedle takového psa mne. Opravdu, nestávalo se, že by mě někdo přehlédnul, když jsem byl v jeho společnosti. Aran byl totiž vždy ochoten provést nějakou nepředvídanou lumpárnu, což spolehlivě upoutalo pozornost všech.

 
fotografie-Marek s Blekem-odkaz na větší fotografii

Novofundlandský pes
Společně s Eliškou jsme měli dva Novofoundlandské psy. Bleka a Koru. Kora byla jemná, drobnější, naproti tomu Blek byl kolos sedmdesátikilový. Byl to takový černý medvěd. Měl všechny zjevové vlastnosti novofoundlandského psa, ale povahou se trochu vzdaloval popisu vlastností tohoto plemene. Bylo to dobračisko, které však neopovrhlo žádnou příležitostí ke rvačce s jiným psem a do vody ho člověk jen tak snadno nedostal. Asi by mne nechal klidně utonout, třebaže jeho přirozeností mělo být naopak tahání tonoucích z vody ven. Dnes si myslím, že tito psi ve zdejším letním horku trochu strádají, neboť jsou vybaveni pro mnohem drsnější podnebí, jaké panuje na New Foundlandu. Je to už hezkých pár let, co tito medvědi u nás byli. Marek na fotografii, je důkazem.

 
fotografie-Welshcorgi Cessi

Welsh corgi pembroke
A pak přišla velškorgi Kesinka. Malé welsh corgi štěňátko. Museli jsme pro ni až do Budějovic, protože velškorgi nebyli tou dobou vůbec k mání. Kesinka byla cestou neuvěřitelně hodná a zůstalo ji to už na celý život s námi. Mohu říct, že to byl pes s duší starostlivé matky. Byla malá postavou, ale duchem se rovnala lidem. Taková byla Kesinka.

 
fotografie-bígl Kely

Beagle
Bígl. Už to jméno, jak zní živě. Bíglové jsou živí a zábavní společníci. Náš bígl byla fenka Coly, ale říkali jsme ji Keli. Byla trochu nevycválaná, asi jako každý polodivoký pes :-) Přišla k nám už v odrostlejším věku, kdy už měla zakořeněny lecjaké zajímavé vlastnosti. Díky pacifikaci Kesinou však jejich vlivem nezvlčila zcela. Bíglové mají velkou výhodu v tom, že je člověk nemůže nemilovat. Bígl Kely

 
fotografie-welsh corgi Daphne

Daphne
Dalším psem se pochopitelně nemohl stát nikdo jiný, než opět Velškorgi. Vzpomínka, jakou po sobě zanechala nedostižná Kesina, nemůže předurčovat jiné plemeno, než zase Velškorgi. Velškorgi jsou mou láskou. Nejsme však na ostrovech, tak získání štěněte Velškorgiho není až tak snadnou záležitostí. Přestože já považuji toto plemeno za nesmírně chytré a disciplinované, nebývá pokrytí naší "Středozemě" chovateli Velškorgiů nijak husté, naopak je sporadické. Stačí jen nahlédnout do rubriky nabídek štěňat, například časopisu Fauna a hned je zřejmé, že to jsou pejsci velice vzácní. Myslím si, že jsou to pejsci milí i na pohled, což můžete posoudit v souboru fotografií naší Dafinky, pořízených od jejího narození, nejprve p.Koubkem v jejím rodišti, chovné stanici "Vranovský žleb", paní Kamarádové a později u nás, během prvního roku. Fotoalbum Daphne

6. února 2017 dotlouklo srdce statečné Daphne

 

Psi  HOME  o mně  blog  galerie  papoušci  Miky  zahrada  welsh corgi  Kesi  Daphne  Beagle  Keli 

  napiš slovo