Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

úterý, 9. prosinec 2014

Vánoce

Příchozím zde lidem dobré vůle přeji radostně nadějné svátky vánoční, pevné zdraví a trochu štěstí i v roce 2015. Děkuji všem, kteří pomáhali po celý rok k radosti šťastně dojít.

obrázek-PF 2015


K Vánocům patří pohádky. Ctím tu tradici. Pohádka

19:53 [Permalink]

středa, 3. prosinec 2014

Radost v Radosti

obrázek


"Půjdem spolu do Betléma, dud - laj, dud - laj, dud - laj dá", znělo nejprve hlasy nejmenších zpěváčků ve středu 3. prosince 2014 po 17. hodině v Kulturním domě Radost v Havířově. Sál byl zaplněn diváky tak, že někteří (ne) museli sledovat vernisáž výstavy - Vánoce s betlémy vstoje. Mezi diváky možná převažovali rodiče malých zpěváčků, ale my, kteří na podiu rodinnou přízeň neměli, byli také v počtu dostatečném. Jakmile skončilo milé vystoupení nejmenších umělců, vystoupili rovněž mladí dosud velice, hudebníci z folklorního souboru Vonička. Jejich vystoupení bylo vpravdě skvělé. Sbormistr Jiří Pospěch musel mít ze svých svěřenců radost stejně jako my, kteří mladé umělce ten večer poslouchali.
Víc než dobře uvedli hudebníci z Voničky paní Martu Halfarovou, která nás po té pozvala na výstavu - Vánoce s betlémy do Galerie Radost. Slibovala podívanou nevšední a ta na nás v galerii opravdu čekala. Mezi vystavenými betlémy jsou unikáty, mezi nimíž každý najde co oku lahodí. Někomu učaruje betlém z uhlí, jinému z papíru či kovu, nebo tradičně ze dřeva. Nádherné jsou též vánoční přání. Okamžik naplněného očekávaní je představen na desítkách obrázků a ty jsou překrásné. Je to vskutku výstava skvostná. Na místě, kde byly před časem vystavené ilustrace Viléma Wünsche, jsou i dnes k vidění jeho obrázky betlémů, vedle mnohých vánočních přáních jiných malířů, též zvučných jmen. Vystaveno je úctyhodné množství obrázků, patřících k svátkům vánočním neodmyslitelně.
Spojení Šenova s Havířovem je přes kulturu jistější než leckdy po silnici.O tom jsme se mohli přesvědčit v prvních dnech adventu, když silnice byly paralyzovány náledím. Živly naštěstí tentokrát ničemu nebránily a účast na výstavě byla vysoká. Někteří z návštěvníků zajdou možná také do Šenova, kde rovněž výstavní činnost má už tradici. Nynější výstava obrazů Skrbenských z Hříště ve Staré škole tuto tradici dostatečně prohloubila. Co s Šenovem, též s Havířovem je spojené. Historicky jsme jedním tělem i duchem. V kultuře by to mělo být patrné nejvíce.

Plyne adventní čas k svému vrcholu. Pomalu dětem, rychleji dospělým. Současná výstava v Radosti očekávání zpříjemňuje všem. Paní Marta Halfarová s dcerou Pavlou připravily opravdu nádhernou podívanou, kterou rádi přijímáme a děkujeme za to zastavení.
prázdné místo20:45 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
knihovna a Šenovské muzeum

Webhosting poskytuje Český hosting
Top školky
OBLÍBENÉ

Haló, Ostrava!
pomoc sms
Rádio na přání
tv noe
Drápkaté opice
Jana (mlčící)
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovicerozcestník


NOVÉ

Miroslav Saniga

Pořád zelené

Město Šenov
Vyrobeno v Beskydech

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ

napiš slovo