Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

čtvrtek, 24. leden 2013

Vyřešeno po druhé aneb A přece se volí

Byl jsem rozhodnutý dát hlas ani jednomu z kandidátu na prezidenta republiky. Zklamání z prvního kola, v němž byly hlasy voličstva dány jen jménům "známým", pominulo po zhlédnutí několika duelů postupujících kandidátů. Dříve jsem srdcem volil čistotu. Nyní jsem rozhodnutý volit rozumem. Rezignace také bývá řešením, ale v tomto případě by vhodným nebyla. Proto půjdu a dám svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi.
jsou dva

18:17 [Permalink]

úterý, 15. leden 2013

Vyřešeno aneb Ano pane prezidente

Zhruba tři milióny mých spoluobčanů rozhodlo v prvním kole volby prezidenta České republiky o tom, zda musím či nikoliv, volit také v kole druhém. NEMUSÍM.

Veřejně však děkuji paní Táni Fischerové za odvahu vstoupit mezi už předurčené kandidáty na prezidenta České republiky. Bylo nás nakonec 166 211, kteří jí podpořili. Málo na to, aby mohla postoupit do druhého kola, dost pro zjištění, že nejsem s podobným pohledem na svět osamocen, a to je dobrá zpráva.


Někteří odborníci před přijetím zákona o přímé volbě prezidenta varovali, že lidé můžou zvolit za prezidenta kohokoliv, třeba pop zpěváka. Obavy nebyly liché. Když jsou kandidáti v médiích předurčení průzkumem veřejného mínění, jsou lidé připraveni zvolit opravdu kohokoliv. Překřičena je paměť.

18:59 [Permalink]

sobota, 5. leden 2013

Volební kalkulace

Je týden před první přímou volbou prezidenta České republiky. Možná někteří z nás dosud váhají, komu a proč svůj hlas dát. Je snadné podlehnout palcovým titulkům v médiích, které sdělují výsledky výzkumu veřejného mínění. Podle toho bych mohl jen krčit rameny nad chutí svých spoluobčanů, volit jinak než jsem rozhodnut já. Leč, dostalo se mi rady, jak si svoje rozhodnutí, koho volit, můžu potvrdit, nebo změnit pomocí tzv. volební kalkulačky.
Je to vpravdě moc zajímavá pomůcka, o níž jsem dosud nic netušil, která dovede člověku pomoci s významnou volbou nejen prezidentky, nebo prezidenta České republiky. Prezidentské volby jsou však nyní nejžhavějším tématem naší společnosti, proto se kalkulačka právě teď velmi hodí. Stačí odpovědět na stejné otázky, které dostali všichni kandidáti na prezidenta (vyjma paní Bobošíkové, která otázky nezodpověděla) a tak zjistit, v kolika pohledech na svět se s jednotlivými kandidáty shodujete, nebo rozcházíte. Kalkulačka spočítá, s kterým kandidátem sdílíte nejvíc stejných odpovědí. Bylo by nelogické podporovat kandidáta, s nímž se takřka v ničem neshodnete. Nebyl jsem překvapen, když mi kalkulačka spočítala, že je pro mne nejvhodnější kandidátkou na prezidenta paní Táňa Fischerová . Beztoho je mou favoritkou na hrad. Kalkulačka potvrdila moji volbu. Vřele doporučuji navštívit stránky Občanského sdružení KohoVolit a použít kalkulačku volby prezidenta. Možná budete překvapeni, s kterým kandidátem máte nejvíc společného a pro koho se za týden možná rozhodnete. Stačí 5 minut. Je to snadné a průhledné.
Zde předkládám výsledek mé volby:

Výsledek můj
ANO - NE stačí odpovědět na stejné otázkyOdpověz - ANO - NE


15:56 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
knihovna a Šenovské muzeum

Webhosting poskytuje Český hosting
Hravé učení
OBLÍBENÉ

Haló, Ostrava!
pomoc sms
Rádio na přání
tv noe
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard
Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Bioplynka 2011rozcestník


NOVÉ

Šenovské sdružení
Pořád zelené

Vyrobeno v Beskydech

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo