Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

úterý, 17. leden 2012

Před uzávěrkou

obrázek-logo Oběžníku

Nový rok nám začal všelijak, někomu skvěle, jinému skvěle méně. Je nám o rok více let a zase, někomu více let méně, jinému více. Šlápnout vedle však můžeme každý z nás, ať už chodíme po světě dlouho, či teprve krátce.
Když se mi dostalo do rukou první číslo šenovského Oběžníku roku 2012, napadlo mne přirovnání o šlápnutí vedle.
Býval jsem kritikem našeho periodika, nyní však s jeho vzhledem a především obsahem můžu být spokojen. Zvláště rád čtu úvodníky, jimž dosud dávala duši ředitelka knihovny a muzea Simona Slavíková. Nejednomu čtenáři se úvodníky staly nejoblíbenější četbou na stránkách Oběžníku. Měsíc co měsíc jsme se těšívali na to, co nám úvodník přinese. Díky úvodníkům jsme poznávali mnohé zajímavosti o Šenově a životě v něm.
Nic však netrvá věčně, ani láska k jedněm úvodníkům. Na místě dřívějších textů populárně naučných, mohli jsme v lednovém čísle Oběžníku číst text méně populární. Součty toho, co radnice pro Šenov vykonala a dále hodlá a musí vykonat ve jdoucím roce, je jistě potřebné zveřejnit též. Trvalou změnu úvodníků bych však považoval za šlápnutí vedle. Možná byl obvyklý úvodník toliko v prvním čísle roku 2012 nahrazen Novoročním projevem starosty a v příštím vydání Oběžníku budeme moci opět číst to, nač jsme přivykli.
Uzávěrka únorového čísla je za dveřmi, tak už brzy poznáme, co nám příští úvodník přinese. Ať už budeme číst na první stránce Oběžníku cokoliv, paní ředitelce Slavíkové za dřívější poutavé čtení děkuji.

12:08 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
knihovna a Šenovské muzeum

Webhosting poskytuje Český hosting
Hravé učení
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
tv noe
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard
Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Ze zónyrozcestník


NOVÉ

Šenovské sdružení
Pořád zelené

Vyrobeno v Beskydech

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo