Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

čtvrtek, 29. prosinec 2011

dva dny

Už pouhé dva dny potrvá výstava obrazů Viléma Wünscheho, v Kulturním domě Leoše Janáčka. Obrazy zapůjčila Galerie výtvarného umění v Ostravě, která ve svých sbírkách uchovává vzácnou kolekci obrazů našeho umělce. Obrazy jsou trvalým důkazem časů minulých a vzácnou ukázkou mistrovské malby šenovského rodáka. Výstavu lze vidět už jen (ještě) po dva dny.
Doporučuji využít zbývající dny starého roku k návštěve Výstavní síně Viléma Wünsche v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.
pozvánka na výstavu
Do nového roku 2012 přeji čtenářům Pferdova blogu zdraví a mnoho šťastných okamžiků.

Zdeněk Šebesta


09:53 [Permalink]

pátek, 23. prosinec 2011

S Bohem

Sbohem pane prezidente. Sbohem Petře. Sbohem Michale. Sbohem všichni, kterým byla v adventu zhasnuta svíce života.
Rány jsou příliš čerstvé, bych mohl pokračovat "normální" chůzí životem. Svátek vánoční je však za dveřmi a já musím dostát tomu, k čemu jsem se zavázal.
Neumím a nechci psát to stejné, co jiní už stokrát napsali a lépe. Než prosté sbohem, nesvedu napsat více, abych vyjádřil to, co cítím. Pojednou mám potíže se vyjádřit.
Nicméně se pokusím atmosféru Vánoc podpořit tradiční pohádkou pro čtenáře Pferdova blogu, která tentokrát vlastně ani pohádkou není, neb je více snem, než pohádkou.
Pokud někomu příběh připomene cokoliv ze současnosti, pak vězte, že se jedná o pouhou náhodu. Při zapisování tohoto snu jsem propadnul úvahám o nezničitelnosti myšlenek. Napadlo mě, že všechny myšlenky jsou kdesi ve vesmíru ukládány a později realizovány. Ku příkladu Verne, jeho myšlenky se později témě všechny uskutečnily. Stejně tak myšlenky jiných, třeba Leonarda da Vinci a dalších. Nijak se k těmto osobnostem přirovnávat nechci a nemůžu, ale pokud jsou všechny myšlenky někde tam ukládány, pak i já musím vážit jich zveřejnění (neb psané dokazuje, kdo za tím stojí). Proto jsem s obavami publikoval i onen sen mládence, jenž by se mohl v budoucnu také naplnit. Nemám o zákonitostech realizování vyslovených myšlenek žádné důkazy, proto jsem vám sen mládence předložil k těmto Vánocům, abych potěšil vaše duše. Doufám v to, že jsou realizovány toliko myšlenky velikánů lidské rasy.
Třeba není prokázáno vesmírné úložiště myšlenek, je přece lépe myslet pozitivně. K tomu vám přeji klid i o těchto svátcích. V roce příštím pak zdraví a štěstí, aby vás provázelo.

Pohádka jako sen

obrázek-myšlnka


17:45 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
knihovna a Šenovské muzeum

Webhosting poskytuje Český hosting
Hravé učení
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
tv noe
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard
Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Bioplynka 2011rozcestník


NOVÉ

Šenovské sdružení
Pořád zelené

Vyrobeno v Beskydech

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo