Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

úterý, 21. prosinec 2010

Šťastné a veselé

Milí čtenáři a návštěvníci Pferdova blogu, případně celého webu domény zdeneksebesta.net. Vám všem přeji šťastné a veselé Vánoce, v novém roce 2011 pak hodně zdraví a splněných přání.

Děkuji za přízeň, jíž popřáváte tomuto blogu.

Zdeněk Šebesta, Šenov
odkaz na Vánoční pohádku

08:38 [Permalink]

pondělí, 6. prosinec 2010

Díky

Je čas adventní, čas očekávání daru, i dárků. Jedním z těch, který se nezapomíná, je pro mne, a jistě i pro mnohé další, otevření Knihovny a muzea Šenova v nových prostorách Staré školy. Budoucnost školy byla dříve předmětem úvah. Minulé zastupitelstvo nakonec rozhodlo umístit mezi letité zdi Staré školy knihovnu a muzeum. Bylo to rozhodnutí státnické a nyní, když vidím, třeba pouze zprostředkovaně, nové prostory knihovny ve Staré škole, musím minulému zastupitelstvu za ten krok poděkovat. Poděkovat za to, že vrátili škole její původní poslání, totiž vzdělávání. Nyní nejen mládež, ale všechny vrstvy obyvatel Šenova mohou ze Staré školy čerpat vědomosti. Přespolní také najdou v Staré škole nové možnosti svého vzdělání a kulturního povyražení. Spolu s jinými doufám, že kulturní dění přitáhne mnoho návštěvníků do míst, kde historie přímo sálá z půdy, jíž bylo by hříchem užívat k jiným účelům než ke kultivaci lidského ducha. Nemůže být vítanějšího dárku šenovským, než zprovoznění tohoto skromného stánku kultury města. Minulí představitelé města vykročili správným směrem a dnešním zbývá v tom pokračovat.
Když píši o darech adventního času, nemůžu opomenout ještě jednu akci, která proběhla rovněž v těchto dnech, přesně prvního dne měsíce prosince. Tehdy si občané Šenova připomenuli stodesáté výročí narození jednoho z našich velkých rodáků, malíře Viléma Wünscheho. Současně s představením jeho díla, byla v jednacím sále zastupitelů města představena nová kniha o tomto umělci. Autorem této zajímavé publikace je Miroslav Vlček. Koncertem mládeže Základní umělecké školy Viléma Wünscheho den připomenutí umělcova výročí skončil. Věřím však, že neskončí paměť naše na tohoto význačného občana Šenova.
Upřímně lituji, že jsem nemohl být přítomen oběma akcím, které připomenuly, co je nám v Šenově drahé. Pro mne to je obzvlášť milý dárek, za nějž děkuji všem, kdo se o něj zasloužili.
Nakonec připojím s laskavým svolením autorů (Milana Pastrňáka a mé paní), několik fotografií z obou významných okamžiků.


Křest knihy Miroslava Vlčka, autor vlevoobálka knihyinteriér nové knihovny ve Staré školepohled do knihovny


20:58 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
Webhosting poskytuje Český hosting
Hravé učení
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
tv noe
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard
Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Ze zónyrozcestník


NOVÉ

Vyrobeno v Beskydech

Pořád zelené

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo