Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

čtvrtek, 29. duben 2010

2 prosby

Milí čtenáři tohoto blogu, jste li zajedno s požadavky Petice za čistější ovzduší pro Ostravu, pak ji prosím podepište.

Pokud dále souhlasíte s tím, že stromy je třeba lépe chránit, podpořte stejným způsobem ještě petici jednu Zachraňme stromy!

Děkuji


ilustrační snímek autora - buk v Koclířově


20:06 [Permalink]

čtvrtek, 22. duben 2010

mykkela aneb Alternative photography

Každé zastavení pokládáme za zbytečnou prohru, za ztrátu něčeho, o co jsme usilovali. Jsme sami sobě motory, které odčerpávají sílu z našich srdcí. A ztrácíme to nejkrásnější-to, co lze spatřit pouze z pomalu jedoucího vlaku.
Josef Fousek - Na cestách s anděly


mykkela 2010

Sépiový tisk, neboli argentotypie, a olejotisk jsou fotografické techniky, jichž příklady lze spatřit do konce tohoto měsíce na výstavě Michaely Pospíšilové (mykkela) v knihovně Fifejdy na ulici Jiřího Trnky 10, v Ostravě Mariánských Horách. Vystavených snímků není mnoho, však kvalita převažuje nad množstvím. Michaela diváka vždy něčím milým překvapí, i v tomto případě jde o překvapení příjemné. Fotografka -lépe básnířka fotografie, jak se zdá i touto technikou, o níž jsem do této chvíle neměl tušení, že existuje, umí vládnout skvěle. Osobně dávám přednost klasické fotografii, kterou mykkela také zvládá bravurně, musím ale přiznat, že alternativní techniky jsem si též prohlédnul s uspokojením. Uspokojilo mne předně poznání, že ať mykkela dělá cokoliv, stojí vždy za to spatřit výsledky jejího snažení.
Návštěvník knihovny nebude želet cesty do Mariánských Hor, neb vedle výstavy Michaely Pospíšilové, může shlédnout taktéž skvělou výstavu historických projektorů a kamer ze sbírek Zuzany a Radima Václavíkových a Antonína Drdly -Filmová technika, aneb jak se hrálo v kině i doma …. Vystavené kamery a promítačky jsou pozoruhodnou sbírkou jak amatérských, tak profesionálních přístrojů, dnes už vpravdě historických, avšak nám starším dosud mnoho připomínajících. Některé z nich jsou úctyhodných rozměrů, jiné zase úctyhodného stáří či konstrukce. Srdce mi zaplesalo radostí při pohledu na kameru Admiru 16 Al, jež připomenula můj nesplněný klukovský sen.
Ať se do knihovny vypravíte pro kterýkoliv z vystavených objektů, vyplatí se tam zajít. Stihnete to jistě, třeba v zítřejším dopoledni můžete chvíli příjemně strávit prohlídkou výstavy, neb knihovna Fifejdy má otevřeno také v sobotu.
začátky projekce


Michaela Pospíšilová patří do Fotoklubu Ostrava, což je zajisté dobrá zpráva pro všechny obdivovatele kvalitních fotografií. Kdo však výstavu nestihne navštívit do konce měsíce dubna, nemusí propadat beznaději, neb internetová prezentace (mykkela) představuje tvorbu této nadané fotografky víc než dostatečně.


19:11 [Permalink]

pátek, 2. duben 2010

Velký pátek

trnová koruna

Příliš těžká pro jednoho.


14:45 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
Webhosting poskytuje Český hosting
Šenovák
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
OSEL
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Ze zónyrozcestník


NOVÉ

Vyrobeno v Beskydech

Pořád zelené

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo