Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

středa, 22. prosinec 2004

Vánoce


Vánoce.
Těžko se o tom píše. Mají tisíce podob a většina pisatelů v tuto dobu mlčí. Vánoce se nedají jen tak, lehce popsat. A přesto se už nespočet jiných o to pokoušel. Například Charles Dickens dokázal atmosféru Vánoc popsat takovým způsobem, že i dnes se můžeme vžít do časů staré Anglie, pokud bychom našli čas na čtení například jeho povídky Vánoční koleda. Ale možná se objeví i v televizi. Alespoň já si na takovou povídku vzpomínám z některých televizních Vánoc.
To, co jsem nadepsal, že většina pisatelů mlčí o vánočních tématech, platí o nás blogerech. Tak mi to připadá při pročítání různých blogů. Jiná situace však je u profesionálních spisovatelů. U nich naopak, čas vánoční vyvolává množství inspirace a někteří, jako například zmíněný Charles Dickens, dokázali rok co rok nějaký vánoční příběh napsat.
Opravdu. Vánoční téma je nesmírně inspirující. A pokud se ohlédnu, vidím ty minulé vánoce, jak se každý rok tvorba koncentruje na vánoční příběhy. Příští rok taky něco napíši :-)
Jenže v létě mne to nějak nenapadne. A před Vánoci se mi zase nedostává času, neboť musím zápasit s grafickými programy ve snaze vytvořit nějaký originální Vánoční pozdrav. Proto, aby přátelé měli co stahovat a mazat. Jelikož to neumím, zabere to spoustu času. Ten bych mohl využít místo toho na psaní povídek, jako Charles Dickens. Výsledky by možná byly podobné :-)
Takže letošní Vánoční předčas jsem strávil lepením pozdravů a hledáním v adresáři adresy těch co by mohli být obdařeni. Ani to nebylo lehké. Například jsem zjistil, že jsou lidé co je znám na Internetu, dokážu s nimi občas komunikovat například pomocí instant Messengeru, ale už nejsem schopen jim poslat tu pracně slepenou vánoční pohlednici s prostého důvodu. Nemám jejich e-mailovou adresu. Jejich adresy jsou dobře skryté a jistě mají dotyční pro to pádné důvody. Spam nikdy nespí. Já to řeším denním mazáním hlaviček spamů. Ale ještě to je únosné. Pro jiné možná už neúnosné a proto ta bezpečnost. Však přišli o mou pozornost a "Vánoční pozdrav" :-) Ovšem to, že Internet sbližuje, je tím trochu degradováno, ne však vinou adresátů.
Já to však obejdu a pozdravím všechny zde na veřejném místě :-)
Přátelé. Přeji Vám Veselé Vánoce.

obrázek pro ty, co nemají adresu20:48 [Permalink]

úterý, 14. prosinec 2004

Ticho.


Konečně na mých stránkách zavládlo ticho. Mnozí, z nemnohačetných návštěvníků tak ztratili báječnou příležitost, poslechnout si skvělé zvuky mnou servírované. Ovšem pouze v tom případě, že používají JESPR, neboli Internet Explorer. Jestliže používají jiný prohlížeč, pak o nic nepřijdou. Naopak, oddechnou si. Od nynějška si můžou eventuelně stránky prohlédnout a při tom na ně nevybafne nečekaně nějaký skřek, aniž by cokoliv odkliknuli.
Byl jsem poučen, že zvuky na stránkách jsou projevem ryze amatérským. Používají to trdlowebmasteři. Odhalení začalo instalací testovacího prohlížeče FireFox. Jemu jsem podstrčil své stránky se zvukovými soubory a poslechl si ticho. Jen na mne vyjukla lišta s požadavkem na doinstalování zásuvných modulů. To ovšem OUI (dle Yuhůa-obyčejný uživatel Internetu) neudělal, díky stavu offline.
V NetScapu to dopadlo stejně, až na tu lištu. Navigátor mlčel a nic nechtěl. Korunu tomu nasadila Opera. Jakmile načetla stránku, bez dovolení spustila první tag embed co ve zdroji uviděla a hrála Java- neJava. Na to, jak zlotřilé chování zastavit jinak, než zavřením stránky, jsem nepřišel.
Pokoušel jsem se potom o mnohé, ale co byste očekávali od trdlowebmastera. Samozřejmě, kromě vyjmutí zlotřilých tagů ze zdroje, jsem na nic lepšího nepřišel.
Vím, že prowebmasteři zvuky na stránkách považují za..........tři čuníci jdou.... Já mám na to jiný názor. Myslím si, že takové věci na stránky patří a v budoucnosti tam budou přibývat. Jen by zvukem samozvancem neměl být nikdo terorizován. Určitě existuje elegantnější a pro většinu přijatelné řešení. Jen ho musím někde objevit. Možná Flash (ale to budu mít asi dříve pleš).
Mnou požívané řešení pomocí embed a Javascriptů fungovalo bezchybně pouze v Internet Exploreru, pokud je mi známo. Ale co ty další prohlížeče. Opera. Mozilla, NetScape, Safari, Konqueror, Lynx........a vím já které ještě? Všem jejich uživatelům, kteří zabloudili na mé stránky, se omlouvám za prožitý šok. Pravděpodobně si však tuto omluvu nepřečtou, protože se po takovém šoku už nevrátí. Patří mi to.
Na to, že moje stránky mají potíže, jsem přišel sám, bez něčího upozornění. Z toho usuzuji že:
1. všichni používají Internet Explorer (utopie)
2. všichni jsou masochisty a samospouštěcí zvuky jim způsobují potěšení (absurdní představa)
3. všichni mají vypnuté reproduktory (nepravděpodobné)
4. nikdo, krom několika uživatelů IE stránky nenavštívil (bingo-velmi pravděpodobné)
5. i nadále se budu lecčemu divit (velmi pravděpodobné)
6. stále se budu muset učit (m......možné :-)

Třeba tady: Diskuze Jak psát web


21:07 [Permalink]

úterý, 7. prosinec 2004

Bobr.


Navštívil jsem onehdy nejmenovaný obchod , cíleně z touhy získat plynové náplně do camping vařiče, který používám během cest po zapadlých místech, kde hrnek kávy přijde vhod. V případě, že služba s tímto mokem nebývá v těchto místech obvyklá, je takový vařič k nezaplacení. Rázným krokem směřuji k regálům, vždy zaplněnými bombičkami a různými potřebami pro mastňácké úlety v přírodě. Nezdržuji se prohlížením věcí nakupených v uličkách, původně asi zamýšlených k použití pro jízdu obrovských vozíků koupěchtivých zákazníků. S jistotou kličkuji mezi těmito lákavými nabídkami a s přestávkami, kdy musím opatrně vycouvat, aby protijedoucí mohli projet a taky se pokochat neodolatelným zbožím v uličce a ještě něco užitečného, co teprve teď zjistili, že existuje přihodit do nákladního košíku.
Měl jsem to u bobrů vždy rád, pro jejich volné prostory, kde pro zahrádkáře atraktivní zboží lákalo tak nějak nevtíravě. Hm, asi užitečného zboží už je tolik, že se musí nevtíravě:-) kupit v uličkách. Ale bobři už takoví od přírody bývají.
Konečně jsem dojel tam, kde jsem chtěl kýžené bombičky (asi 2) naložit do košíčku, ale co to? Tam kde bývaly mé oblíbené bombičky, bylo tentokrát navezeno neuvěřitelné množství věciček pro úspěšné přežití Vánoc. BUDIŽ, Vánoce jsou Vánoce. Dotazuji se bobří slečny, kdeže se moje bombičky přestěhovaly? "Pane, už je po sezóně a vámi požadovaný sortiment zboží bude k dispozici opět v dubnu.“?
Nu, což. Je sezóna Vánoc a já bych chtěl vařit kafe někde v exteriéru. Jak pošetilé. Otočil jsem zklamaně drátěné vozidlo směrem ke krmení pro opeřence a zakoupil slunečnici pro ptáčky na zimu. Paní pokladní se mně po zaplacení dotázala na mé směrovací číslo.??? Napadlo mě; bobři usoudili, že bych mohl nečekat až do jara a jít nakoupit do nějakého obchodu s celoroční sezónou. V panice shánějí mou adresu, by mohli mnou požadované zboží doručit urychleně poštou.
Třebaže potěšen tímto řešením, nedal jsem své potěšení ještě na sobě znát a opáčil. Chcete mi napsat? "Nikoliv, pane. Je to průzkum." Mohl bych říct, že jsem z Budapešti, aby bobři měli radost ze své světovosti. Ale ne. Moje lidská zlomyslnost zvítězila nad vstřícností a škodolibě jsem oznámil své pravé bydliště za rohem :-) Mají, co chtěli. Není sezóna na nějaké průzkumy. Můj průzkum dopadl neslavně.
Ale na bobry jsem nezanevřel. Už je na zahradě smrk osvětlen žárovčičkami, co v této sezóně, bobři nabízejí ve velkém množství.
Jak se vede bobrům v Čechách.


20:19 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
Webhosting poskytuje Český hosting
Šenovák
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
OSEL
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Ze zónyrozcestník


NOVÉ

Vyrobeno v Beskydech

Pořád zelené

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo