Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

středa, 30. červen 2004

Prázdniny!!!!

To magické slovo. Život začíná vždy 1. července.
Přeji všem, co si prázdniny zaslouží, aby to stálo za to.
to je přece i pc-myš20:32 [Permalink]

neděle, 27. červen 2004

Klíště!

Dnes Marek ohlásil rekordní počet zachycených klíšťat. To mne přivedlo k zájmu, abych si trochu oživil informace o tomto členovci.
Pomocí Internetu je to snadné. Horší je, potom se s těmi informacemi vyrovnat. Mezi mnoha stránkami se mi nejlépe osvědčila stránka Českého Rozhlasupotvůrka-odkaz na rozhovor o klíšťatechJe to vyčerpávající informační stránka, doporučuji přečíst před dovolenou. Jelikož klíšťata nalézáme všude, i na naší zahradě se s nimi setkáváme. Většinou je taháme z kocoura Macka, ale i Dafinka už jedno hostila. Mohu tedy z vlastní zkušenosti poradit metodu odstraňování těchto nebezpečných tvorů z těla hostitelů. Ať už lidských, či zvířecích.
Používám na to, vatové tyčinky namočené ve stolním oleji. Tyčinkou lehce točím kolem přisátého klíštěte, až se samo pustí. Pak ho opatrně na tyčince odnesu k likvidaci. Nesmí vás odradit, že se někdy delší dobu nechce pustit a vytrvale s ním viklejte. Ještě nikdy za celý život se mi nestalo, že by se nepustilo. Taky se nikdy nestalo, že by se utrhlo. Tento způsob, umožňuje bezdotykovou operaci, a tudíž neohrožuje infekcí přes kůži.
Přeji léto bez klíšťat.Pokud máte v úmyslu cestovat během dovolené po České Republice, mapa výskytu nakažených klíšťat jistě přijde vhod.


17:48 [Permalink]

pátek, 25. červen 2004

Digitální trauma.

Digitální křeč, zdá se, už pominula. Ale nebylo to nic příjemného. Souhra neznalosti a náhod, způsobily její vznik, takže to raději hodím na Pferdu.
On to byl, kdo zašel do prodejny Datového Umění a koupil nabíječku, kterou donesl domů v apartní taštičce, sice s logem prodejny, leč bez návodu k použití. Chyba! Pak se stalo, že baterie místo nabíjení prováděly nenabíjení, čili další den bez fotografování (žádná škoda pro internet.) Teprve pak přišel Pferda na to, že zřejmě sériové zapojení nedovolí nabíjet pouze 2 baterie, ale musí být vloženy 4. Což znamená-plný zásobník. Teprve potom začaly kontrolky plnit oznamovací funkci a baterie konečně byly nabity.
I vložil Pferda 2 baterie do fotoaparátu a fotografoval o stošestmegabajtů. Však, ne dlouho. CHANGE THE BATTERIES!!!
To už Pferda zneklidněl. Vložil další dvě nabité (?) baterie a už si moc nehrál s nádherným displejem. Teprve po nalezení stránky o bateriích, pochopil tu krutou skutečnost! Digitální fotoaparát je žralok, a bateriová dávka má daleko menší vyživovací hodnotu, než si Pferda myslel.
Tak jsem raději převzal fotografování


Konečně pár kilobajtů-Daphne ňuchá na schodech-POZOR! odkaz na 168kB


19:31 [Permalink]

úterý, 22. červen 2004

Tak to je tedy kanón!

Brouzdaje po webech a weblozích, vždy obdivuji čistotu zdrojů stránek, a také pěkné obrázky, které přes svou nevelkost, mají pořád dobrou kvalitu. Co se týče kódu, s tím momentálně moc nenadělám, ale ty fotografie, no to by snad i šlo. I vydali jsme se s Eliškou koupit pořádný digiťák za pět peněz. Skvělé, hurá domů, rychlé prolistování návodu a šups tam baterie. Hle! Display. Ty barvy! A ty obrázky. A tady zase ptáček jako tapeta. A zpívá! Ještě nastavím tohle a podívám se na tohle, toto až příště a jdeme na první snímkování. První zkušební snímek, cvak. Kouknu na display jak to vypadá.........., dobré, jen ta kompozice. Teď si dám záležet.
CHANGE THE BATTERIES!!!!
No tohle! Tak nic, zítra koupíme nové.
Den 2: Eliška koupila 2 alkalické, já dvě dobíjecí + nabíječku.
(cena za foto nám nějak narůstá.) Použiji dvě nové alkalické. Několik už rutinních nastavení a další snímek-střelba od pasu.
CHANGE THE BATTERIES!!!
Tak to mě teda...nepotěšilo. Mám naštěstí dvě nabíjecí. Znovu překontroluji nastavení, aby nedošlo zase k nějakému zádrhelu. Zkušební snímek, ještě jeden nepovedený..........
BATTERIES LOW!!!!!
Do.....háje zelenýho!
Baterie do nabíječky, digiťák do skříně. Zítra uvidíme?
Není dobré podceňovat energetickou situaci, ale snad nebudu muset šlapat dynamo, abych mohl používat nejmodernější technologii.
BINGO! Holicí strojek! Už neholí, ale digi zase ožilo!
Avšak už je tma a s bleskem to není ono. Moje baterie už jsou taky vybité, jdu spát.


21:53 [Permalink]

neděle, 20. červen 2004

Bubliny praskají

Pokud čtete tento příspěvek, tak to znamená, že se mi podařilo přetransportovat Pferdův blog na novou adresu a tak budu pokračovat v bezuzdné grafomanii tady. Přetáhl jsem zde i všechny staré tlachy, tak se musím taky vyjádřit k té poslední bublině. Bubliny opravdu praskají, pokud to jsou ty opravdové z mýdla. Taková byla i ta poslední. Praskla :-(! No, ne tak zcela, protože onen pomlouvaný opravdu absolvoval nutný překážkový běh, ale přece jen tam chybí nějaká formalitka abych ho mohl nazvat Doktorem. Použil jsem neověřený zdroj, za což si sypu popel na hlavu. Ale odkaz zůstává, neboť v podstatě chvilka času to napraví a blogy by se neměly mazat hned jak nějaká kachna ulítne.
Plaváček se nám vrátil od moře, takže bude zase něco ke čtení. No vlastně, aby to zase nebyla bublina. Nějak jsem nedokázal vydedukovat jestli je už doma. Je. Podíval jsem se na předposlední spot. Čtrnáct dní a šmytec.
Jo jo, i kopáčům už to skončilo. Akce se povedla. Bylo završeno několikaleté úsilí. Voda trasu svého toku konečně změnila. A déšť pohotově a intenzivně testuje drenáže.


17:51 [Permalink]

neděle, 13. červen 2004

Zelená Evropa

13. června 17.50 ČT1 Sváteční slovo Jaromíra Štětiny.
Vrátil jsem se z naší částečně rozkopané zahrady, svalil se do křesla a poslechl si, co říká Jaromír Štětina. Musel jsem s ním souhlasit. Většinou jsem s ním vždy souhlasil. Už za jeho šéfovaní v Lidovkách jsem na něj dal. Proto moje volba do Evropského parlamentu byla pro Stranu zelených. To, že se Jaromír Štětina objevil na její kandidátce, mi dalo záruku dobré volby. Záruku, že se tato strana dostane do EP, mi ovšem nikdo nedal a obávám se že ani naději. Evropa určitě není ještě dostatečně zelená, i když Eliška volila taky Zielence a SNK a ED. Barvou to nebude. Jaromír Štětina - proč zelení.
happening před sídlem vlády


18:04 [Permalink]

sobota, 12. červen 2004

Buckingham a flash.

Je sobota a pořádný déšť znemožnil kopáči jeho oblíbenou činnost. A protože kopáč, Pferda i já, jedno jest, mohl jsem větší část dne věnovat bezbřehému brouzdání po internetovém moři. Pod vlivem uzlíčku Daphne, jsem samozřejmě věnoval pozornost stránkám s welshcorgí tématikou. Začal jsem, jak jinak, v Buckinghamu,kde jsem se k welshcorgiúm dostal jen sporadicky, leč návštěva to byla stejně zajímavá.
Další např. štěňata a na konec velice zajímavé stránky, Zippyho stránky kde jsou pro děti velice zajímavé flashové perličky a mnoho dalších šikovnátek. Doporučuji.

22:37 [Permalink]

Už je tady! Jupííí!!!

Zrovna mi někdo kouše bačkoru a kňučením se dožaduje mé pozornosti. Daphne je tady. Včera večer jsme s ní dorazili. Doposud žila ve své smečce a my jsme ji převezli z jihu na sever. Ale zdá se, že ji to nevadí a docela spokojeně pobíhá po novém domově, vesele poštěkávajíc na své nové přátele. Macek si ještě drží odstup a mírným syčením dává najevo, že si nepřeje žádné oňuchávání.
Je toho ještě hodně, co bude muset naše Dafinka poznat. Energie na to má zdá se dost a my musíme být ve střehu. Zcela určitě nějaká součást domova změní svůj tvar, neboť její zoubky potřebují stálé zaměstnání a ne všechny předkládané hračky jsou to nejlákavější pro okousání. Tak už to se štěňátky chodí. Ale nechť, stojí to za potěšení mít u sebe pejska.
Daphne, ať se ti u nás líbí.
Daphne je tady! Odkaz na větší foto.


07:47 [Permalink]

středa, 9. červen 2004

Kopáčovo rozjímání

Trávím dovolenou způsobem trochu zvláštním. Učím vodu téci po vyznačených trasách okolo domu. Dělá se to tak : vezme se rýč, lopata, pivo Radegasta kope se do hloubky asi 1.60 m pod úroveň terénu. Postupujeme kolem domu, kupíme kolem sebe neuvěřitelné množství hlíny, potíme se jako Plaváček na Jadranu a průběžně doplňujeme tekutiny, aby nedošlo k dehydrataci. Večer požádáme svou choť či jinou spřízněnou duši o masáž, aby i příští dny mohla dovolená pokračovat v příjemném tempu. Tečka. Tak se to dělá.
Odměnou kopáčovou je zcela odlišný pohled na svět, než může mít obyčejný pozemšťan. On se totiž stává podzemšťanem. A takový podzemšťan má jisté výhody svého postavení. Například ptáci vůči němu ztrácejí svou plachost, protože pro ně zřejmě tvor, který není vidět, nebo mu trčí nad zemí maximálně hlava není nebezpečný. Kopáč si tedy může vychutnat dosyta pohled na poskakující mladé straky, kosy tyjící z vykopaných chuděr žížal, či špačků směšně kráčejících po trávníku při shánění nějaké dobroty. Několik pravidel kopání: 1. nevylézat často z výkopu 2. nepít ve výkopu 3. nezapomenout vykopanou hlínu naházet zpět do výkopu.
Co dodat? Přeji i všem ostatním co nemají příležitost trávit dovolenou tímto skvělým způsobem příjemné léto. Tím spanem jsem se dnes ale vyřádil. Děkuji Yuhu.
Kytičky při kopání nesmí kopáč ničit!


19:09 [Permalink]

pondělí, 7. červen 2004

Daphne

Už je to tady. Další velice důležitá událost! Daphne je sice stále Daphne, ale už to není Daphne. Trochu šifra, že? Vysvětlím. Naše očekávané štěňátko Daphne, které už bylo tady představeno, bylo nakonec předáno majitelce chovného psa v Rakousku. Majitel chovného psa má vždy právo výběru štěněte za odměnu. V tom není sporu. Ale to, že si vybrali zrovna naše štěně až těsně před odběrem, je přinejmenším unfér. Snad jen to, že z Rakous mají Vranov trochu z ruky, je částečně omlouvá.
Taktéž za Temelín přimhouříme oko, ale....................
Jméno Daphne zůstává našemu štěňátku. Alespoň to. Ale štěňátko je to moc hezké. Můžete se kouknout.

Můžete se podívat na 70kB19:24 [Permalink]

Věci důležité

Jak jsem už jednou napsal, má paměť se naplňuje věcmi nedůležitými, a proto se snažím ukládat do homo-paměti jen věci důležité.
Jedna z nich, myslím, je WiFi síť v Šenově. Historické setkání Internetu chtivých občanů Šenova a blízkého okolí, se spáchalo v Hostinci na Lapačce L. P. 2004, v pátek, čtvrtého června, v 18°°. S pochopením majitele hostince (který se bohužel přiznal k větší náklonnosti k zlatým stránkám, než k Internetu, což jsme po několika pivech, společně s Kulichem chtěli zvrátit ve prospěch netu. Leč marně. Pivní argumentace nemá tu správnou váhu zřejmě. :-) Tudíž nemohu místo poděkování, odkázat na stránky hostince, kde se dobře vaří i pije. Odkaz na zlaté stránky nebývá to pravé kokosové.
Samotný akt zrození sítě ŠeNET proběhl během informační řeči hlavního pachatele Jana Kročka, jejíž sebevědomý tón zněl optimisticky.
Po ročním "studiu" na czfree Praha a Ostrava, mám už sice nasáté nějaké základní informace, leč mixovány do nepřehledné kaše, těžko stravitelné pro mne, natož pro jiného. Za to, kaše, kterou začínají vařit hoši ze Šenova, v čele s Janem Kročkem, vypadá velice lákavě, jen ji nepřipálit.
Přeji síti ŠeNET pevné nervy, dráty i bez-dráty.
Prozatím ŠeNET fórum

18:53 [Permalink]

úterý, 1. červen 2004

Co se nedá popsat a přece.......

Jsou věci, které se opravdu nedají popsat, ani nijak jinak mediálně zaznamenat, tak aby čtenář, nebo divák, či posluchač, dokázal pocítit i atmosféru chvilkového okamžiku. Jen lidské vnímání dokáže zachytit tyto jevy, ale chybí možnost tyto pocity sdílet. Je veliká škoda, hlavně pro sdělujícího, který by se rád podělil o takovou zvláštní příhodu s lidmi, kteří třeba neměli to štěstí, být přítomní takovému vzácnému okamžiku. Třebaže je to nemožné, pokusím se alespoň mlhavě přiblížit tu vzácnou chvíli.
Jednoho odpoledne po práci jsme usedli s Eliškou k zaslouženému odpočinku u našeho jezírka, v příjemném pozdně odpoledním slunci, když jsme zaznamenali jakoby vánek. Způsobený byl několikerými křídly malých ptáčků, kteří budili zdání trochu opile poletujících motýlků.
Šest malých sýkořiček modřinek, čerstvě vylétnuvších z budky, poletovalo kolem našich hlav. Ty maličké modravé klenoty se tak radovaly z nové dimenze žití, že jejich dvanáct křidélek vytvořilo kolem jezírka pohádkovou atmosféru, ve které člověk v úžasném mlčení sledoval závany tohoto šťastného okamžiku. Droboučcí ptáčci poletovali sem a tam prostorem prvního setkání s velkým světem a zkoušeli usedat na květy, jako by opravdu byli motýly a nevěděli, že tyto barevné portály jsou vystaveny pro hmyzí obyvatele zahrady. Ne pro tvorečky, byť v této chvíli podobné ještě více drobnému hmyzu, než ptáčkům, jímž je naopak hmyzí populace potravou. Šest maličkých tělíček soustředilo na sebe naši pozornost víc, než by dokázalo cokoliv většího a hlučnějšího. Tak, jako se závanem štěstí se objevily, tak zmizely a trochu toho štěstí nám nechaly. Za pár chvil už byly dál v nádherném světě, který se jim musel zdát jistě nedozírným a lákavým, třebaže časem zjistí, že i krutým může být. Opravdu se nedá popsat ten kratičký vánek štěstí, optimismu, radosti a chuti žít. Dá se to jen prožít. Měli jsme štěstí být u toho, ale snad jen Pan František Nepil, by dokázal trochu výstižněji podat ten okamžik, tak aby i ostatní z něho mohli něco vnímat. Věřím, že kdyby František Nepil žil v tomto čase, mohl by vzniknout zajímavý weblog možná? Paní Věra Menclová na rodinaonline se přiznává, že zpočátku měla potíže zvyknout si na zvláštní hlas Pana Nepila. Musím s ní souhlasit, neboť i já v první chvíli pociťoval nechuť poslouchat ten hlas ráno v koupelně. Postupně jsem si zvykl na to, co tímto hlasem dokázal říct. Dnes už ten hlas slyším, když čtu nějaký jeho článek. Jeho vyprávění, tím zvláštním hlasem ráno zvlášť chybí. Dnes jsem si stáhnul vzpomínku na jeho hlas Fr. Nepil a byl jsem moc rád, že jej zase slyším. Děkuji, Pane Nepile za ta všechna rána.
něco o modřinkách


23:45 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
Webhosting poskytuje Český hosting
Šenovák
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
OSEL
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Ze zónyrozcestník


NOVÉ

Vyrobeno v Beskydech

Pořád zelené

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo